2020-07-15T13:29:51+03:00
Ana Sayfa Gündem 15 Temmuz 2020 56 Görüntüleme

Siyasilerden 15 Temmuz mesajları: Ne unuturuz ne de unuttururuz

“BİZDEN 251 VATAN EVLADINI GÖTÜRDÜ ANCAK ÜLKEYİ GERİYE GÖTÜRMEYİ BAŞARAMADI”

İçişleri Bakanı Süleyman Asil’nun 15 Temmuz mesajı:

Kuşkusuz, güçlükle birlikte bir basitlik bulunmaktadır

İnşirah suresi, 5. ayet

60 Senelik hesabın bir gecede gördüğünüz, vesayetin son hamlesi, milletin son ve en net yanıtı

15 Temmuz hain vuruş girişiminin 4. Yılının idraki içindeyiz.

Şurası açıktır ki Fetö, 15 Temmuz’un taşeronudur. O ihanetin arkasındaki akıl ise gerçekten darbeleri vasıta olarak kullanan, esas amacı devleti ve medeniyetimizi kendisine bakılırsa tekrardan formatlamak olan ve bizim senelerdir vesayet anlayışı olarak tanım ettiğimiz akıldır.

15 Temmuz gecesi meydanlarda ya da mesul bulunduğu binada şehadeti ve gaziliği göze alan hepimiz, gerçekten neye karşı çıktığını ve kiminle savaşım ettiğini biliyordu. 28 Şubat Bin sene devam edecek;

bir sağdan bir soldan astık; ulus egemenliğini yetki sahibi kişi organlar eliyle kullanır

sözleriyle tanıdığımız o zihniyet, bu ülkede yaşam sürdüren ve demokrasiye inanan hiçkimsenin yabancısı değildir.

Ülkemizi onyıllarca geriye götürmüş olan eski darbelerin aksine 15 Temmuz, bizlerden 251 yurt evladını götürmüş yalnız ülkeyi geriye götürmeyi başaramamıştır. Kuvvetli devlet geleneğimiz ve Aziz Milletimizin demokrasiye bağlılığı, o geceyi, vesayetin tümden tasfiyesine vesile etmemize imkân tanımıştır.  

“ZAFER GECESİ”

Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: 15 Temmuz, aziz milletimizin tek beden olup isteğini canı ve kanıyla koruduğu bir zafer gecesidir. #15Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle bütün şehitlerimizi dualarla, gazilerimizi şükranla anıyorum.

15 Temmuz, aziz milletimizin tek beden olup isteğini canı ve kanıyla koruduğu bir zafer gecesidir.#15Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle bütün şehitlerimizi dualarla, gazilerimizi şükranla anıyorum. ���� pic.twitter.com/Aph5j08vvb

“ONLAR ŞEHİD… BİZ ŞAHİD…”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu “Onlar şehid… Biz şahid…” notuyla Twitter hesabından video paylaştı.

Onlar şehid… Biz şahid… #15Temmuz#şahidizbizpic.twitter.com/rdGgccmRRs

“DEMOKRASİ NÖBETİMİZ HİÇ BİTMEYECEK!”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: “Demokrasi Nöbetimiz Asla Bitmeyecek!” Şehitlerimizi dualarla, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz” notuyla hususi bir video paylaştı

“Demokrasi Nöbetimiz Asla Bitmeyecek!”Şehitlerimizi dualarla, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz.����#15Temmuz#DemokrasiveMilliBirlikGünüpic.twitter.com/GYn6b1FbWv

“TEKERRÜR EDENİN TARİH DEĞİL HATALAR OLDUĞUNU UNUTMUYORUZ”

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü vesilesiyle duyurduğu mesajında; “15 Temmuz, ölümü göze alan fedakâr ulus evlatları vasıtası ile bir zafere dönüşmüştür. Kahramanlarımızın emanetini korumalı ve demokrasi zaferini geleceğe aktarmalıyız. Tekerrür edenin tarih değil sorunlar bulunduğunu unutmuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz, ölümü göze alan fedakâr ulus evlatları vasıtası ile bir zafere dönüşmüştür. Kahramanlarımızın emanetini korumalı ve demokrasi zaferini geleceğe aktarmalıyız. Tekerrür edenin tarih değil sorunlar bulunduğunu unutmuyoruz.15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü mübarek olsun.

“TÜRKİYE’NİN ENERJİSİ DARBELERE GEÇİT VERMEZ”

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “Türkiye’nin enerjisi darbelere geçit vermez” notuyla Enerji Bakanlığı binasının kırmızı ışıklarla boyanan fotoğrafını paylaştı.

Türkiye’nin enerjisi darbelere geçit vermez. ����#15TemmuzDestanı#MilletinEnerjisipic.twitter.com/0oVrxcC4X5

“BAYRAĞIMIZIN ALTINDA, DEMOKRASİYE İNANÇLA HEP BİR VE GÜÇLÜYÜZ”

Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca paylaşmış olduğu video ile birden fazla beğeni aldı. Bakan Koca; yaralı gittiği hastanede bile Türk bayrağını elinde tutan bir vatandaşımızın videosunu paylaşarak; “15 TEMMUZ şeklinde bir zaferi, yaralı gittiği hastanede bile bayrağını elinde tutan bir halk kazanabilirdi. Şehitlerimizi dualarla anıyor, gazilerimize minnetimizi sunuyoruz. Bayrağımızın altında, demokrasiye inançla hep bir ve güçlüyüz.” notunu düştü.

15 TEMMUZ şeklinde bir zaferi, yaralı gittiği hastanede bile bayrağını elinde tutan bir halk kazanabilirdi. Şehitlerimizi dualarla anıyor, gazilerimize minnetimizi sunuyoruz. Bayrağımızın altında, demokrasiye inançla hep bir ve güçlüyüz. pic.twitter.com/j7oqvfSU7X

“UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ”

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “Kim var diye seslenilince sağına ve soluna bakınmadan birey birey ben varım deyip koşan, vatanımızın birlik ve beraberliği amacıyla şehadete yürüyen #15Temmuz demokrasi mücadelesi kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Unutmadık unutmayacağız…” notu ile 15 Temmuz şehitlerini andı.

Kim var diye seslenilince sağına ve soluna bakınmadan birey birey ben varım deyip koşan, vatanımızın birlik ve beraberliği amacıyla şehadete yürüyen #15Temmuz demokrasi mücadelesi kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum.Unutmadık unutmayacağız… pic.twitter.com/6kGNIiET4F

“NE UNUTURUZ NE DE UNUTTURURUZ”

Gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “15 Temmuz şehadet ve celâdet gecesini ne unuturuz ne de unuttururuz” dedi.

Bakan Albayrak, Twitter hesabından FETÖ’nün 15 Temmuz vuruş girişiminin 4’üncü sene dönümü sebebiyle paylaşımda bulunmuş oldu. Albayrak, “15 Temmuz şehadet ve celâdet gecesini ne unuturuz ne de unuttururuz. Geceye yenilmeyenlere slm olsun! Saygı, rahmet ve minnetle” ifadesini kullandı. Albayrak’ın paylaşmış olduğu videoda ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Geceye yenilmeyen her insana mükafat olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş bulunmaktadır. Geceye yenilmeyenler uçaklara, helikopterlere, tanklara, namlulara karşı duranlar, zaman sabaha döndüğünde istiklallerini ve istikballerini kurtarmış olmanın gururuyla ödüllerini aldılar. Malazgirt’i, İstanbul’un fethini, Çanakkale’yi tekrardan yaşamayı göze almadan kimse bu vatanı parçalayamaz, bu milleti bölemez, bu devleti yıkamaz” sözleri yer aldı.

 “KARANLIK GÜÇLERE TESLİM OLMADIK”

Tecim Bakanı Ruhsar Pekcan, ”O geceyi atlatmamızda tüm şehitlerimiz şeklinde esnaflarımızın yeri büyük. Kahramanlıkları vasıtası ile yurt sevgisi ihaneti yendi. Milletimiz katiyen darbecilere, hainlere boyun eğmemiştir. Sokaklarımızın feneri olan esnaflarımız vasıtası ile zor sınav gecesinde de tüm milletimizle birlikte karanlık güçlere teslim olmadık. Esnaflarımız dik duruşlarıyla milletimizin omurgası olmaya devam ettiler. Ikimiz de devletin imkanları kapsamında yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.