2020-09-19T13:43:17+03:00
Ana Sayfa Gündem 19 Eylül 2020 73 Görüntüleme

Sert sözler: Kapatılmalı, hesap sorulmalı

MHP’den oluşturulan bildirime bakılırsa Bahçeli, basın mensuplarının soruları üstüne vahim bir salgınla savaşım edildiğini, her gün insanların yaşamını kaybettiğini hatırlattı.

Olay adedinin giderek tırmandığını, yoğun bakımdaki hasta adedinin arttığını, buna karşılık hekimlerin, hemşirelerin ve başka sıhhat çalışanlarının insanüstü bir emek harcadığını açıklayan Bahçeli, insani ve vicdani değerlere haiz hiçbir insanoğlunun Kovid-19 hastalığının yayılmasını istemeyeceğini açıkladı.

Hükümetin canla, başla, samimiyetle habis virüse karşı direndiğini, tüm imkanların seferber edildiğini kaydeden Bahçeli, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın oldukça başarılı bulunduğunu, esirgemez doktorlar ve sıhhat mensubunun özveriyle felaketin önünü kesmeye çalıştığını yalnız maske, uzaklık ve temizlik kurallarının ihlal edilmesinden kaynaklı risk ve tehditler yoğunlaştıkça kayıpların ve kaygının arttığını söyledi.

“Türkiye’nin böylesi kırılgan bir döneminde sıhhat müesseselerinde kara kurdele takmanın ne anlamı var? Kime yararı var?” diye soran Bahçeli, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Hükümeti ve devleti amaç alarak ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz’ temalı karanlık ve maksatlı eyleme niye gereksinim duyuluyor? Nereye varılmak isteniyor? Salgından toplumsal hareketlenme mi arzulanıyor? Bu tarz şeyleri ulus adına sormak en doğal hakkımız. Türk Tabipleri Birliği sıksık korku aşılıyor. Vatandaşlarımızı telaşa sürüklüyor. Hekimlerimiz arasına nifak sokuyor. Güvensizliği yayıyor. Şu demek oluyor ki virüsün noksan bıraktığını tamamlamayı amaçlıyorlar. Bu ihanet odağının hiçbir açıklaması kalpleri ferahlatmıyor. Milletimizin yüreğine su serpmiyor. Saklamaya, gizlemeye tevessül etmek nafiledir, zira basit gerçekler ortadadır. Ülkemiz terörle mücadeleyi kararlılıkla icra eder, örneğin Afrin operasyonu başlatır, bu Birlik muhabere halk sağlığı sıkıntısı diyerek eleştiri eder, ulusal güvenliğin karşısında cephe alır. Yurt evlatları şehit düşer, bir kez olsun onları dualarla anmazlar. Türkiye düşmanları zehir saçar, bir kez olsun reaksiyon göstermezler. Bu olacak şey değildir. Yeni tip koronavirüs salgını olur, yandık, bittik, tükendik masalı söyleyip karamsarlık yayarlar. Adı Türk olan, aslında bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum olan bu Birliğin milletimizin ne bir özlemini ne de amaç ve hayallerini paylaşmış olduğu vakidir. 16 Eylül’de Twitter’dan yaptığım açıklamanın sonuna kadar arkasındayım. Türk Tabipleri Birliği hemen kapatılmalıdır.”

Birliğin yöneticilerinden hesap sorulması gerekliliğini söyleyen Bahçeli, “Bakıyorum ki malum medya organları, kalemini satmış sözde yazar çizer taifesi bizi eleştiriyor. Hepsi aniden ağız birliği yapmışlar, Milliyetçi Hareket Partisi’ne nefret kusuyorlar. Mayalarının ve mizaçlarının gereğini yapıyorlar. Tekrar CHP’den İP’e, HDP’den marjinal partilere kadar Türk Tabipleri Birliğinin tetikçiliğine heveslenen siyasal çıkarcıları da aziz milletimiz ibretle takibini sürdürüyor. Hevesleri boşuna, çabaları boşuna.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Türk Tabipleri Birliğini hastaların deva bulması, tedavi edilmeleri, insan ve cemiyet sağlığının güvenceye kavuşmasını dert edinmemekle suçlayan Bahçeli, şunları kayıt etti:

“Bunların aslolan sorunu acaba surda gedik açabilir miyiz, sorusuna yanıt aramaktır. Şehidi bilmeyen, bayrağı bilmeyen, ulusal ve içsel değerlere yabancılaşmış bir Birliğin neresini tasvip edeceğiz? Bu kokuşmuşlara ulus hesap soracaktır. Bunlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Haklıyız, haktan ve halktan yanayız. Bugünden geçerli olmak suretiyle, Başkanlık Divanı delegesi bir arkadaşımızın başkanlığında bir kurul teşekkül etmiştir. Bu kurul marifetince Türk Tabipleri Birliğinin dünü, bugünü, tüm fiili ve eylemleri incelenecek, gerek görülürse hazırlanacak dosya Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilecektir. Ümidimiz, pis çamaşırların meydana çıkmasıdır. HDP’nin beraberinde hizaya giren Türk Tabipleri Birliği Başkanı’na yardım suretiyle telefon kuyruğuna girenler bizlere bakılırsa kendilerine yakışanı yapmıştır. Biz ulus ne diyorsa onu söylüyoruz. Türkiye’ye husumet besleyen mihraklara da her zeminde karşı çıkacağız. Diyeceğim odur ki Türk Tabipleri Birliği yeni tip koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır.”


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Haberci Android Uygulama
    Haberci Android Uygulama