2020-08-03T13:22:46+03:00
Ana Sayfa Gündem 3 Ağustos 2020 45 Görüntüleme

PKK terör örgütünden kaçan teröristler itirafçı oldu

PKK terör örgütünden kaçan teröristler itirafçı oldu

İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel komutanlığınca yürütülen terör teşkilatı PKK mensuplarına yönelik ikna çalışmalarında teslim olan teröristlerin ifadeleri örgütün kanlı ve {korkunç} yüzünü bütün çıplaklığıyla bir kez daha ortaya çıkardı.

Teslim olan teşkilat üyeleri, adam ufaklıklara dahi saldırı edildiğini söyleyerek, evlatların kandırılarak iyi mi dağa götürüldüğünü söyledi.

KÖTÜ MUAMELENİ HER ÇEŞİDİ

Babalara ve babasını kaybettikten sonrasında bunalıma girdiğini, terör teşkilatı üyelerinin beyin yıkama faaliyetleri neticesi PKK’ya katıldığını dile getiren teşkilat mensubu, “Ailene ve sana iyi bakacağız, oldukça iyi imkanlar altında yaşayacaksın.” denilerek kandırıldığını, örgütte işkence ve fena muameleyle karşılaştığını, fazlası vakit aç kaldığını, aylarca banyo yapamadan dağlarda karın ve yağmurun altında oldukça fena şartlarda yaşadıklarını kayıt etti.

“DİYARBAKIR ANNELERİNİN EYLEMİ GÖSTERİLMİYORDU”

Teslim olan diğer bir teşkilat mensubu da 4 sene Suriye’de kaldığını, Deyrizor’da bulunduğu sırada örgütte üst düzeyde tespit edilen 25 yaşlarındaki teröristin, örgüte katılan 12-13 yaşlarındaki adam çocuğa saldırı ettiğini söyledi.

Diyarbakır’da annelerin eylemlerinin PKK doğrultusundan kendilerine gösterilmemeye çalışıldığına ilgi çeken teşkilat delegesi, haberlerden etkilenmemeleri amacıyla tv, web ve gazete şeklinde imkanlardan uzak tutulduklarını ifade etti.

Teşkilat delegesi, bu yayınları takip edebilmek isteyenlerin hapsedildiklerini ya da ağır şekilde cezalandırıldıklarını söyleyerek, eyleme katılan ailelerin devletten para aldıkları ve onları tuzağa düşürerek hapse atacakları veya öldürecekleri şeklinde propaganda yapıldığını kayıt etti.

Teslim olan teşkilat mensubu şunları söyledi:

Dayanıklı bir tarafım kalmadı. Büyük zulüm vardı orada. Bizlere ‘Devlet fena’ dediler. Geldik, öyleki bişi yoktu. İşkence yaptılar, 7 ay süresince fena muameleye maruz kaldım. Fena kitaplar okutuyorlardı zorla. Ruhsal baskı yapılıyordu.”

“KIZLAR DAYANAMIYOR, İNTİHAR EDİYORDU”

Hanımefendilerin örgütün baskısından intihara sürüklendiğini söyleyen diğer bir teşkilat delegesi de bilhassa kızların üstünde yoğun baskı ve sertlik bulunduğunu ifade etti.

“Kızlar dayanamıyor, intihar ediyor idi. Kaçmaya çalışanlar da öldürülüyordu.” diyen teşkilat mensubu, Suriye’deki teşkilat kamplarında yaşadıklarını şu şekilde söyledi:

ÖRGÜTE HDP BİNASINDA KATILDIĞINI İTİRAF ETTİ

İkna emekleri neticesi Mardin’de teslim olan ve örgüte çocuk yaşta katılan diğer bir terörist de Kürtçe ve Türkçe ifadesinde yaşadıklarını şu kelimelerle dile getirdi:

Örgüte katıldıktan sonrasında baktım, insanoğlu ölüyor, kimin ne yapmış olduğu belli değil. Bir çocuğun rüya, korkulu rüya görmesi şeklinde bir şeydi benim amacıyla. Hep o rüyanın bitmesini arzu ederdim ancak bitmiyordu. Pişmandım, ailemi özlüyordum. Jandarmalar beni kurtarıp aileme teslim etti. Tanrı razı olsun, şu demek oluyor ki onların emeğiyle, onların verilen çabayla aileme ulaştım.”

“ANNELERİN EYLEMİ ETKİLİ”

Diğer bir teşkilat mensubu da Diyarbakır annelerinin eylemlerinin, ailelerine kavuşmak isteyen teşkilat üyeleri üstünde olabildiğince etkili bulunduğunu ifade etti.

“Asla sonu gelmeyecek söylediğim karabasan aslında aniden değişti şu demek oluyor ki hayatım değişti, aileme kavuştum.” diyen teşkilat mensubu, şunları kayıt etti:

Evlatları orada aileleri gördüğünde oldukça mutlu oluyor, moral alıyorlar. Anında arayış içene geçip, devlete ulaşıp ailelerine kavuşmak istiyorlar.”

“DEAŞ İLE SAVAŞMAK İSTERKEN ONLARA BENZEDİM”

Örgüte 2016 senesinde katıldığını bildiren diğer bir teşkilat mensubu da ifadesinde, katılış amacının DEAŞ ile savaşmak olduğuna değinerek, örgütte kalmış olduğu vakit süresince PKK’nın da DEAŞ’tan farkının olmadığını ve aynı acımasızlık ve vahşetin uygulayıcısı bulunduğunu gördüğünü ifade etti.

Teslim olan terörist, “DEAŞ iyi mi insanlık dışı şeyler yapıyorsa örgütün de onun şeklinde yaptığını gördüm. Şunlar neydi, cinsel istismar olsun, saldırı olsun veya insanı boş yere öldürmek olsun. Şunlar insanları boş yere ölüme gönderiyorlardı. Kendi içerisinde kabul etmedikleri insanları infaz ettiriyorlardı. 10 {falan} infaz vakası duydum. Bu teşkilat hep der, ‘Ben Kürtlerin hakkını savunuyorum, Kürtler amacıyla savaşıyorum.’ lakin bu örgütün ABD’nın oyunlarına gelmekten diğer bir işi yoktur. ABD bu teşkilatı kullanır, bu teşkilat de Kürt insanlarını kullanır, öldürtür, zarar sunar, devlete karşı galeyana getirir. Orada kendisine kazanç sağlar.” şeklinde konuştu.

Örgütteki üst seviye bayan yöneticilerin yaşantısının başka bayan teşkilat mensuplarından değişik bulunduğunu bildiren terörist, teşkilat üyelerine seslenerek, “Onlar istediği her yemeği yer veya hususi otomobile biner ancak başka hanımefendiler dağda aç susuz, rezalet içerisinde şey yaparlar, size tavsiyem örgüte katılmayın. Ben pişman oldum, kaçtım, siz gider iseniz hayatınız boşu boşuna heba olur, size tavsiyem katılmayın. Ne Kürt insanı ne de Kürt halkı ile bunların bir alakası yoktur.” şeklinde konuştu.

Örgütün teslim olmamaları yönündeki karşı propagandasına ilgi çeken teşkilat delegesi, “Ben geldiğim günden beri teşkilat, ‘Siz gider iseniz Türkler sizi öldürür, ailenize vermezler sizi, rastgele bir yere götürür, operasyonda öldü derler.’ diyorlardı lakin ben geldim, henüz sağ bir şekildeyim.” dedi.

AA

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Haberci Android Uygulama
    Haberci Android Uygulama