2020-08-24T11:18:03+03:00
Ana Sayfa Gündem 24 Ağustos 2020 19 Görüntüleme

MHP lideri Bahçeli: Karadeniz’de bulunan doğal gaz yatağı stratejik gücümüze de güç katacaktır

MHP lideri Bahçeli: Karadeniz’de bulunan doğal gaz yatağı stratejik gücümüze de güç katacaktır

MHP Lideri Devlet Bahçeli yapmış olduğu bildirimde, “Karadeniz’de tespit edilip üretime ve ticarileşme adımına geçecek doğalgaz kuyusu fena niyetlilerin ipliğini bir kez daha piyasaya çıkarmış, vicdan ve ahlaklarının bütünüyle batkı ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne sermiştir. Ulusal kazanımlara üzülüp kayıplara sevinen güruhun Türkiye sevgileri buharlaşmış, tutsaklık ruhlarına işlemiştir. Her yapılanda eksiklik arayan, Türkiye’nin ayak bağlarından kurtuluşundan sürekli huzursuz olan menhus ve menfur çevreler milletimize husumet besleyen karanlık odaklardır” şeklinde konuştu.

MHP Lideri Bahçeli Giresun’daki yaşanmış olan natural afete dair, “Genellikle Giresun’un Dereli, Tirebolu, Yağlıdere, Doğankent ilçeleri ağır bir yıkıma maruz kalmıştır. Bölümde vazife icra eden ve beş kahramanımızın varolduğu jandarma devriyesi Doğankent-Tirebolu yolu içinde dereye yuvarlanmıştır. Bu vesileyle şehit olan kahramanlarımızla eş güdümlü hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza Cenab-ı Tanrı’tan rahmetler niyaz ediyorum. Başımız sağolsun diyorum. Yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

21 Ağustos 2020 Cuma günü Türk milletini sevince boğan zamanı bir ilerleme bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız doğrultusundan paylaşılmıştır.

Fatih Sondaj Gemimiz, Karadeniz Ereğli’sinin aşağı yukarı 175 km kuzeybatısında bulunan Tuna-1 Bölgesi’nde 320 milyar metreküplük natural gaz yatağı bulmuştur.

Türkiye’nin enerji mevzusundaki makûs ve menfi talihini yenecek bulgu aslında de ülkemiz adına göz kamaştırıcı bir kazanımdır.

Özellikle natural gazda ithalata alışkanlık oranımızın yüksekliği tanınan bir gerçektir.

Türkiye’nin enerjide dışa alışkanlık oranının yüzde 72 düzeyinde olması elimizi zayıflatırken bütçe dengesini ve ödemeler bilançosunu negatif şekilde etkilemektedir.

Karadeniz’de tespit edilen natural gaz yatağı ekonomik {güvenliğimizi} dayanıklı esaslara bağlarken stratejik gücümüze de güç katacaktır.

Ülkemizin kalkınması, gelişmesi, zenginleşmesi; ekonomik risklerin azalarak refahın istikrarlı artışı ve sonunda adaletli dağıtımı vicdan sahibi her insanımızı memnun ve mutlu edecektir.

İlave olarak süreğen problemlerin çözümünde kıymetli ve mühim bir katkı sunacaktır.

Enerjide yeni rezervlerin ve varlıklı yatakların bulunması hem kasamızı dolduracak hatta kesemizin bereketini artırarak başkalarına duyulan gereksinimi azaltacaktır.

Geldiğimiz bu aşamada, sondaj gemilerimiz egemenlik haklarımızdan mülhem Akdeniz ve Karadeniz’de tespit edilen natural kaynakları birçok zorluğa direnerek, dış baskıları bertaraf ederek arayış durumundadır.

Çıkarılmayı bekleyen daha birçok biriki bulunduğu bilinmektedir.

Natural gaz ve petrole ödediğimiz ulusal servetten yapılacak yüksek meblağlı tasarruflar şüphesiz ülke ekonomisiyle eş güdümlü yurttaşlarımıza da rahat bir soluk aldıracaktır.

Yalnız Türkiye’nin diriliş azminden ürken, parlak ufuklara yetişme amacından rahatsız olan köksüzler lobisi bu kere da nice emekle tespit edilen doğalgaz yatağını karalamaya, ufak göstermeye, değersizleştirmeye kalkışmışlardır.

Karadeniz’de tespit edilip üretime ve ticarileşme adımına geçecek doğalgaz kuyusu fena niyetlilerin ipliğini bir kez daha piyasaya çıkarmış, vicdan ve ahlaklarının bütünüyle batkı ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne sermiştir.

Ulusal kazanımlara üzülüp kayıplara sevinen güruhun Türkiye sevgileri buharlaşmış, tutsaklık ruhlarına işlemiştir.

Her yapılanda eksiklik arayan, Türkiye’nin ayak bağlarından kurtuluşundan sürekli huzursuz olan menhus ve menfur çevreler milletimize husumet besleyen karanlık odaklardır.

Malum zihniyetler bazen dış mihrakların kalem tutan eli, bazen da söz dile getiren ağızları olmuşlar, lakin bir türlü adamlık hüviyetini kazanamamışlar, ulusal ve yerli {duruş} gösterememişlerdir.

2019 senesinde ödediğimiz 41,6 milyar dolarlık enerji faturasının önümüzdeki senelerde inişe geçecek olması bazılarının uykularını kaçırmıştır.

Üstelik natural gazda kendi kendimize yetme hedefinden kaynaklı kâbus görmeye başlamışlardır.

Gazın doğalını beğenmeyenler, Türkiye düşmanlarının yapay ve süfli gazıyla kara çalma ve isnat yarışına giren ayıplı ve utanmaz yüzlerdir.

Bunların budanmış kimliğini ve sorunlu kişiliğini son zamanlarda oluşturulan izahat ve yorumlardan açık seçik görmek mümkün olabilir.

Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin ruh kökünden dünyaya gelen, sevincine ve acısına her vakit ortak olmuştur.

Bu kapsamda Karadeniz’in Tuna-1 Bölgesi’nde çıkarılan gazdan büyük bir bahtiyarlık duyuyor, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sayın Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanımızı, sondaj gemilerimizde yurt sevgisiyle gece gündüz çalışan tüm kardeşlerimizi gönülden kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.

Unutmayalım ki, enerji geleceğin stratejik anahtarıdır.

Bu anahtarın doğru, yerinde, isabetli ve tesirli tüketimi sürdürülebilir gelişme ve yükselme ümitlerini canlı tutacak, istikbalimizi güvenceye alacaktır.

Karadeniz’den aldığımız sevindirici haberden bigün sonrasında, tekrar Karadeniz’de yaşanmış olan ve milletimizi derinden üzen felaketlerle sarsıldık.

Rize’yle eş güdümlü Giresun il ve ilçelerinde 22 Ağustos 2020 tarihinin akşam saatlerinden itibaren şiddetlenen yağmur son senesinin en vahim sel ve heyelanına yol açmıştır.

Natural gazla umutlanan milletimiz, natural afetle hüzünlenmiştir.

Genellikle Giresun’un Dereli, Tirebolu, Yağlıdere, Doğankent ilçeleri ağır bir yıkıma maruz kalmıştır.

Bölümde vazife icra eden ve beş kahramanımızın varolduğu jandarma devriyesi Doğankent-Tirebolu yolu içinde dereye yuvarlanmıştır.

Bu vesileyle şehit olan kahramanlarımızla eş güdümlü hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza Cenab-ı Tanrı’tan rahmetler niyaz ediyorum.

Başımız sağolsun diyorum.

Yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum.

Kendilerinden haber alınamayan yurttaşlarımızın sağ-salim bulunmalarını temenni ediyorum.

İnanıyorum ki, kuvvetli yağışlarla meydana gelen afetten kaynaklı meydana çıkan zarar-ziyan devletin sevecen dokunuşuyla, geniş imkânlarıyla, ulusal birlik ve dayanışma iradesiyle, bunun yanı sıra seferberlik zihniyeti içerisinde en kısa vakitte onarım ve telafi edilecektir.

Bölge insanımızın her vakit yanındayız, Tanrı’a da diğer acı ve üzüntü göstermemesi amacıyla yakarma ediyoruz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Haberci Android Uygulama
    Haberci Android Uygulama