2020-08-11T18:22:57+03:00
Ana Sayfa Gündem 11 Ağustos 2020 87 Görüntüleme

Dilipak’ın hakaretlerine dava: AK Kadınlar hiçbir zaman ‘papatya’ olmamıştır

AK Parti’li hanımefendilerin iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmenin olası olmadığını altını çizen Çam, “AK Parti Genel Merkezimiz, partimizin hanımlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış bulunduğu saldırılardan kaynaklı Yeni Akit gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak aleyhine yargıya başvurmuştur, hukuki takip amacıyla dava açılmış bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Çam, aynı anda olarak Genel Merkez Bayan Kolları Başkanlığı ve 81 ildeki başkanlıkların da Dilipak ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına kabahat duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

“Kendilerine gore birtakım gerekçeleri öne çıkartarak, partimizin hanımlarına ağır hakaret eden zihniyetin aslolan sorunu o günkü şeklinde 3-5 ağaç değildir.” diyen Çam, AK Parti’nin kurulduğu günden beri bayanlara yönelik duruşunun, hususi desteklerinin ve ayrımcılıkla mücadelesinin sürdüğüne ilgi çekti.

“BUGÜNE KADAR ÇOK ÖNEMLİ DÜZENLEMELER HAYATA GEÇİRİLDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bayanlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir” sözünü hatırlatan Çam, AK Parti’nin aile birliğini güvenliğini sağlamak ve hanıma yönelik şiddetle savaşım etmek hedefiyle, bugüne dek oldukça önemli düzenlemeleri yaşama geçirdiğini dile getirdi.

Çam, “AK Parti, eğitimde, sağlıkta, toplumsal politikalar bölümünde, ekonomide, istihdamda, ayrımcılık ve şiddetle mücadelede, bayanı, aileyi ve evladı korumuş olan birçok meşru düzenlemeyle kadının statüsünü ve toplumdaki konumunu dünya standartlarının üstüne çıkartmıştır.” şeklinde konuştu.

Bayanların karar alma mekanizmaları olan merkezi ve mahalli meclislerde, tarihin en yüksek katılması sağlandığının önemini vurgulayan Çam, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak suretiyle siyasette, bürokraside, yargıda, güvenlikte, akademide, eğitim kurumlarında kılık ve giyim ayrımcılığının kaldırıldığını ifade etti.

Çam, “Şunlar öyleki birilerinin 5, 10 bin tweet atmasıyla ve idrak yönetmesiyle kazanılacak başarılar değildir.” dedi.

“PAPATYA DEĞİLİZ”

Lütfiye Selva Çam, AK Parti’li hanımefendilerin, disiplinli ve ilkeli duruşu ile çalışmalarını yürütürken, bayan kimliğiyle siyasal yaşama katkı vermeye çaba gösterdiğini de vurgulayarak, şu şekilde devam etti:

“AK Parti’li hanımefendiler, diklenmeden dik durarak, erkekleşmeden bayan olarak, politika halletmeye itina göstermektedir. AK Bayan hareketi, katiyen bir feminist hareket değildir. AK Bayanlar hiçbir vakit ‘papatya’ olmamıştır.”

AK Parti’li hanımefendilerin, AK Parti’li ve AKP’li olarak ayrıştırılamayacağını bildiren Çam, “AK Bayanlar dürüst, ahlaklı ve yurtsever kadınlardan oluşmaktadır. Asla kimse ağzımıza dahi alamadığımız, o ahlaksız küfürler ile kadınlarımızın namusuna dil uzatamaz.” dedi.

Reaksiyonlara karşın rastgele bir pişmanlık, mahcubiyet ve rücu etme çabasının olmadığını gördüklerini, bunların aksine, inançların ve değerlerin istismarı üstünden yanıltıcı makale ve paylaşımlara devam edildiğine ilgi çeken Çam, hiçbir gelir ve çıkarı olmadan, vazifesini halletmeye çalışan bayanlara hakaret eden, pis ve çirkin anlayışı kınadıklarını ifade etti.

Çam, “Umarız ki, genel merkezimizden, 81 ilimiz ve 922 ilçemizden 5 milyona ulaşan bayan üyemiz adına oluşturulan bu çağrılar vesilesi ile artık kimse kalemini, siyasal tehdit aracına dönüştürmez.” şeklinde konuştu. 


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.